Opis produktu

Przyroda w obiektywie

NASZE PRACE

Uchwycone w niesamowitym, niepowtarzalnym momencie, a przy tym ostre jak żyletka i doskonałe kompozycyjnie… Właśnie takie zdjęcia profesjonalnych fotografów przyrody budzą konsternację i zazdrość niemal każdego pasjonata obiektywu. Czy zastanawiałeś się kiedyś – widząc te zapierające dech, perfekcyjne technicznie zdjęcia dzikiej natury – nad tym, jak zostały zrobione?

Świetne fotografie przyrody to najczęściej nie dzieła szczęśliwego przypadku, lecz owoc mozolnych przygotowań. Poznanie sekretów pracy zawodowców, sposobów planowania niezwykłych ujęć i organizowania wypraw w plener, a także używanych przez nich technik i sprzętu to najlepsza droga do tego, by również tworzyć zdjęcia na zachwycającym poziomie!

Naucz Się Patrzeć

WYKONYWANIE ZDJĘĆ TO PROCES ARTYSTYCZNY

Entuzjaści fotografii zbyt łatwo wpadają w pułapkę sprzętu i technologii. Dla nas fotografowanie jest prostsze, to kwestia świateł i cieni, kształtów, form i barw. Patrząc na scenę, trzeba zidentyfikować elementy, które ją tworzą jak trójkąty, krzywizny, linie proste, kontrasty i wyróżniające się barwy. Aparat jest tylko narzędziem, służącym do połączenia tych elementów w spójny sposób.

Trzymaj Poziom

SPRAWDŹ CZY TWÓJ APARAT JEST WYPOZIOMOWANY

Poziomnica jest konieczna, szczególnie gdy fotografujemy scenę, w której instynktownie chciałoby się poprawić pozornie przechylony horyzont. Przykładem może być scena z krętą linią brzegową jeziora. Taka poprawka zmieniłaby wygląd z reguły na gorsze pozostałych elementów sceny. Zachowanie naturalnej perspektywy jest bardzo ważne.

Fotografia Otwiera Na Piękno Otaczającej Nas Natury

hr

Podczas fotografowania krajobrazów, głównym celem jest uchwycenie pięknych kolorów natury, które poprawiają ogólny wygląd scenerii. Krajobrazy oferują nam szeroką gamę barw oraz naturalne źródło światła.

Często niestety zostają one zatracone, dlatego jednym ze sposobów dostrojenia aparatu jest zastosowanie filtrów. W tym przypadku może to być filtr polaryzacyjny, który idealnie nadaje się do fotografowania krajobrazów, wodospadów i naturalnej scenerii.

krajobraz górski
natura 5
słoneczniki

Zwracaj Uwagę Na Szczegóły

hr

Photoshop

Bardzo często uczestnicy naszych kursów nie zwracają uwagi na szczegóły sceny, opierając się na błędnej teorii, że niepotrzebne obiekty można po prostu usunąć w Photoshopie.

Podejście

Z naszego doświadczenia wynika, że niechlujne podejście do kompozycji i kadrowania doprowadza do powstania niechlujnych i słabych zdjęć.

Trochę Ruchu

Dużo lepiej jest wstać i przejść kilku kroków, żeby dzięki temu drażniący obiekt zniknął z przestrzeni obrazu, niż siedzieć potem godzinami przy komputerze.

Układ obiektów na scenie stanowi podstawę kompozycji

Aby opanować sztukę komponowania obrazów trzeba zrozumieć psychologiczne oddziaływanie poszczególnych elementów graficznych

Więcej zdjęć z albumu Natura

hr