Opis produktu

Fotografia Portretowa

hr

Fotografując ludzi, mamy do wyboru dwie podstawowe opcje. Obiektywne odwzorowanie wyglądu modela i poprawienie samopoczucia fotografowanej osobie, objawiające się takim jej pokazaniem, żeby wyszła jak najlepiej.

Portretując ludzi, trzeba pamiętać, że wchodzimy w ten sposób w interakcję z drugim człowiekiem a często z wieloma ludźmi naraz. Ważny jest więc nie tylko rezultat, ale też dobra atmosfera i komfort pracy.

Anatomia Fotografii Logo jasne przezroczyste

Kompozycja & Detale

hr

Tło

Jedną z opcji na ładny portret jest ciasne kadrowanie. Odpada nam wtedy problem z nieładnym tłem, bo twarz osoby prawie w całości wypełnia kadr zdjęcia.

Powierzchnia & Tekstura

Murek z cegieł czy podobny element z widoczną fakturą pięknie się rozmyje, jeśli odsuniemy od niego fotografowaną osobę kilka kroków

Naturalne Ramki

Korzystaj z ładnych ozdobników jakie można zastać w każdym miejscu  drzwi, okna, odpowiednio ułożone gałęzie drzewa, wiklinowy kosz na plaży, zbiegające się ściany.

portret 6

Eksperymenty

Czasami ciekawiej będzie, jeśli poprosisz modela aby położył się na ziemi, a i zrobisz zdjęcie z góry a może również zrobisz zdjęcie z dołu… Warto eksperymentować

Przyciąganie Uwagi

Kontakt wzrokowy to najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób na przyciągnięcie uwagi widza. Drugim sposobem na zwrócenie uwagi na modela jest zastosowanie małej głębi ostrości.

Obiektyw

Unikajmy obiektywów do makrofotografii, ponieważ są one bezlitosne dla nawet najmniejszych wad skóry.

Anatomia Fotografii rozwiązanie dla Twoich portretów

hr

Portrety Osobiste

Portrety Grupowe

Portrety Ślubne

Naprawdę dobre zdjęcie portretowe wymaga dokładnej obserwacji, umiejętności wydobycia charakterystycznych szczegółów, komponowania elementów, które znajdują się zarówno w kadrze, jak i poza nim. Jeżeli martwisz się, że opanowanie warsztatu profesjonalnego portrecisty będzie kosztowało Cię fortunę, nie obawiaj się – nasz kurs pokazuje takie rozwiązania, które są łatwo dostępne i ekonomiczne, zaczynajmy!

Przykłady Portretów

hr

portret 7B
portret-8

Jak Fotografować Ludzi

Często to ludzie sprawiają, że dana podróż staje się niezapomniana. Dlatego warto jest ich uwiecznić. Poniżej znajduje się 10 wskazówek, które Ci w tym pomogą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Więcej zdjęć z albumu Portrety

hr