Fotografia przyrodnicza – zajawka

Fotografia przyrodnicza to dziedzina, daje wiele radości. Umiejętne spojrzenie, dostrzeżenie piękna w otaczającej przyrodzie pozwala trenować wyostrzenie wzroku, wrażliwość i czujność na otaczające piękno.
W codziennym biegu często nie zauważa się tego co ładne i estetyczne. Fotografia przyrodnicza wymusza zatrzymanie się, zwolnienie tempa, złapanie oddechu i czujne dostrzeganie piękna w otoczeniu. Ponadto przyroda uwrażliwia i pozwala na chwilę refleksji i odpoczynku.
Małe dzieci czy sceny reportażowe wzruszają i budzą emocje, niejako na pierwszy rzut oka. Nie można tego powiedzieć o fotografii przyrodniczej. Docenić ją potrafimy z powodu szczególnej wrażliwości na piękno. Przy okazji wykonywania zdjęć przyrodniczych mamy okazję zobaczyć w przyrodzie to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Można uchwycić ciekawy i w pełni naturalny moment z życia zwierząt i roślin, którego może nie udałoby się w inny sposób zobaczyć. To szansa na swego rodzaju podglądanie natury. Cenne jest też to, że zwierzęta nie zastanawiają się nad swoją mimiką. Szczególnie w przypadku tych większych (małe raczej min nie robią), może to być również doskonałe pole do radości i ciekawych, niebanalnych ujęć.
Więcej o fotografowaniu przyrody, już w najbliższym artykule.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz